Bakan Pekcan'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Demokrasimizin 100.yılına erişmenin onur ve haklı gururunu yaşadığımız bu günde, aziz milletimizin ve çocuklarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en kalbi duygularımla kutlarım.

23 Nisan 2020

Bağımsızlığımızın, demokrasimizin ve egemenliğimizin güvencesi Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 100’üncü yıl dönümünü kutlamanın haklı gururunu ve sevincini milletçe yaşıyoruz.
 
Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışı, Kurtuluş Savaşı'nı zafere götüren yolun başlangıcı, milletimizin bağımsızlık yolunda attığı en önemli adımdır. Milli iradenin temsilcisi Gazi Meclisimiz, milletimize daha huzurlu, daha müreffeh yarınlar sunmak için 1 asırdır dimdik ayakta, kararlılıkla çalışmaktadır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı günü bayram ilan etmesi ve geleceğimizin teminatı çocuklarımıza armağan etmesi onlara olan sevgisinin, güveninin neticesi, büyük ve güçlü bir misyon yüklendiğinin de en önemli göstergesidir.
            
Bu anlamlı günde dünya çocukları barış, kardeşlik ve birlik vurgusuyla bir araya getirilmiştir. İnanıyorum ki aydınlık yarınlarımızın güvencesi, umudumuz çocuklarımız, bizlerin bıraktığı yerden büyük ve güçlü Türkiye idealiyle  çalışmaya azimle devam edecektir.
 
COVID-19 pandemisinin tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına aldığı bu dönemde, hep birlikte tüm Türkiye olarak evlerimizden, bu anlamlı günü çocuklarımızla beraber büyük bir coşku ve heyecanla kutluyoruz.
 
Çocuklarımızın eskisi gibi okullarına gideceği, ve bayramları ellerinde bayraklarla, sokaklarda kutlayacağı günler yakındır. İçinde bulunduğumuz bu süreci birlik, beraberlik ve dayanışmayla, el ve güç birliğiyle, atlatacağımıza yürekten inanıyoruz.
 
Bu vesileyle demokrasimizin 100.yılına erişmenin onur ve haklı gururunu yaşadığımız bu günde, aziz milletimizin ve çocuklarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en kalbi duygularımla kutlarım.
 
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, Birinci Meclis üyelerini, bizlere millet iradesi ile yönetilen bir ülke bırakan tüm ecdadımızı saygı, minnet ve şükranla anıyor, Yüce Meclisimizin açılışının 100’üncü yıldönümünü kutluyorum.