Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar Pekcan’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Bakan Pekcan: Geleceğin güçlü ve müreffeh Türkiye’si, ülkemizin her bir köşesinde fedakârca görev yapan öğretmenlerimizin omuzları üzerinde yükselecektir

29 Kasım 2018

Geleceğimizin teminatı evlatlarımızı sevgi, sabır, özveriyle eğiten, hiç bir zorluktan kaçınmayarak her şartta görev yapan, kattıkları değerle toplumun sadece bugününe değil yarınlarına da şekil veren öğretmenlerimiz; bilimin ve aydınlık düşüncenin yorulmaz neferleridir.

Öğretmenlerimiz, geçmişini bilen, geleceğe güvenle bakan, okumayı ve araştırmayı seven, iyi ahlaklı, milli değerlerine sahip çıkan, insana ve emeğe değer veren nesiller yetiştirmek gibi önemli ve kutsal bir görevi ifa etmektedir.

Haklarını hiç bir zaman ödeyemeyeceğimiz öğretmenlerimizin yetiştirdiği nesillerin, ülkemizi orta gelirli ülkeler seviyesinden yüksek gelirli ülkeler seviyesine kısa sürede çıkaracağından şüphemiz yoktur. Geleceğin güçlü ve müreffeh Türkiye’si, ülkemizin her bir köşesinde fedakârca görev yapan öğretmenlerimizin omuzları üzerinde yükselecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, aramızdan ayrılan öğretmenlerimizi rahmet ve şükranla anarken; tüm fedakâr ve cefakâr öğretmenlerimizin öğretmenler gününü en kalbi duygularımla kutluyorum.
 

                                                                                                   Ruhsar PEKCAN 

                                                                                                     Ticaret Bakanı