Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar Pekcan’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

29 Ekim 2020

97’nci yılını kutladığımız Cumhuriyet, bağımsızlığından asla taviz vermeyen aziz milletimizin verdiği emsalsiz mücadelenin, onurlu duruşunun ve vatan sevgisinin bir eseridir.
Cumhuriyet, her alanda ilerleyişin kaynağı, birlik ve beraberliğimizin en büyük güvencesidir. Bir asra yaklaşan zaman diliminde Cumhuriyetimizin kat ettiği mesafe, hepimiz için büyük bir iftihar vesilesidir.
Cumhuriyetimizi her koşulda korumak, yüceltmek ve ileriye taşımak ecdadımıza olan borcumuz, gelecek nesillere olan sorumluluğumuzdur.
Cumhuriyetimizin 100’ncü yılına birlik ve beraberlikle emin adımlarla ilerliyoruz.
Tüm gayemiz, gelecek nesillerimize hiçbir güce boyun eğmeyen lider bir ülke bırakmaktır.
Siyasi başarı ve kazanımlarımızla birlikte sanayi, üretim ve ihracattaki dinamizmimizi sürdürüyoruz. Pandemi nedeniyle küresel ekonominin büyük bir darboğaz yaşadığı bu süreçte, Türkiye olarak sağlık alanında olduğu gibi ekonomi alanında da en güçlü durabilen ve en hızlı ekonomik toparlanma yaşayacak ülkeler arasında yer alıyor; çalışmalarımızı iş insanlarımızla birlikte gayret ve titizlikle sürdürüyoruz. Türkiye, her şeye rağmen, hedeflerinin arkasında yoluna kararlılıkla devam etmektedir.
Bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmetle ve şükranla anıyor, Cumhuriyetimizin 97’nci kuruluş yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum.