Güney Afrika’ya Ticaret Heyeti Programı Düzenlenecek

13 Kasım 2018

Ticaret Bakanlığının destekleriyle İstanbul Ticaret Odası tarafından film-dizi- animasyon-uyarlama ve içerik sektörüne yönelik olarak Güney Afrika’da 14-16 Kasım 2018 tarihlerinde ticaret heyeti programı düzenlenecektir.
İstanbul Ticaret Odası tarafından organize edilen ve Ticaret Bakanlığınca desteklenen söz konusu program kapsamında 14–16 Kasım’da Johannesburg’da gerçekleştirilecek Afrika film ve dizi sektörünün en prestijli etkinlikleri arasında yer alan “DİSCOP JOHANNESBURG: İçerik ve Uyarlama” fuarına katılım sağlanacaktır.
Toplam 16 firma ve 23 firma temsilcisinin katılım sağlayacağı program kapsamında Türk firmaları ikili iş görüşmeleri gerçekleştirerek birçok potansiyel alıcı firmayla bir araya gelme imkanı bulacaktır.
Bilindiği üzere, film sektörü 2012 yılından bu yana Ticaret Bakanlığı tarafından hedef olarak belirlenen ve desteklenen döviz kazandırıcı hizmet sektörleri arasında yer almaktadır. Türkiye’de üretilen film ve dizilerden elde edilen hizmet gelirlerinin arttırılması hedefi çerçevesinde ikili iş birliklerinin geliştirilmesi önem arz etmekte olup, sektörde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ve meslek örgütlerince bu amaçla gerçekleştirilen ticaret heyeti programları “2015/8 Sayılı Döviz Kazandırıcı Hizmet Ticaretinin Desteklenmesi Hakkında Karar” kapsamında Ticaret Bakanlığı tarafından desteklenmektedir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.