Uluslararası Fuarlara İlişkin Arama Yapılabilecek İnternet Siteleri

09 Eylül 2022

http://www.ufi.org

UFI (Uluslararası Fuarlar Birliği) üyeleri, tüm dünyadan fuar organizatörleri, fuarcılık sektörü ile ilgili dernekler, federasyonlar ve fuar merkezi sahiplerinden oluşmaktadır. 2020 yılı itibariyle, 86 ülkeden 790 kuruluşu bünyesinde barındırmaktadır. 

UFI’nin tüm dünyada onay verdiği uluslararası fuar sayısı ise sadece 950’dir. Onay için aranan başlıca kriterler; fuarın düzenli aralıklarla en az üç kez gerçekleştirilmiş olması, katılımcı sayısının % 20’sinin yabancı firmalardan oluşması veya toplam ziyaretçilerin %4’ünü yabancı ziyaretçilerin oluşturması veya kiralanan toplam stand alanının %20’sinin yabancı firmalara tahsis edilmiş olmasıdır.

 UFI onayına sahip fuarlar; site ana sayfasındaki “UFI members” bölümünde; isim, şehir/ülke ve sektör bazında taranabilmektedir.

***

http://www.auma.de

Ücretsiz olarak herkesin kullanımına açık olan site, Almanya’da ve tüm dünyada düzenlenen fuarlara ilişkin zengin bir veri kaynağı niteliğindedir. İngilizce menüden, “Fair Data Worldwide” bölümü takip edilerek sektör, ülke/şehir ve tarih kriterleri verilmek suretiyle arama yapılabilmektedir.

***

http://www.tsnn.com

http://www.exhibitornet.com

 

Bu siteler aynı veri tabanı ( http://www.tssn.com ) tarafından desteklenmektedir. ABD ve dünyada düzenlenen 15.000’den fazla fuar ve kongre organizasyona ilişkin bilgi bulunduğu belirtilmektedir. Fuarlara ilişkin isim, yer, tarih ve organizatör adreslerine ulaşılabilmektedir. Bunun için http://www.tsnn.com ve http://www.tscentral.com ‘da (ücretsiz) üyelik gerekir iken, diğer siteler üyelik gerektirmemektedir.