Binlerce kaçak cinsel gücü artırıcı ilaç ele geçirildi

Gümrük ve Ticaret Bakanlığına bağlı Gümrük Muhafaza ekipleri Çobanbey ’de kaçak yollardan piyasaya sürülecek olan toplum sağlığına kasteden 1 milyon 594 bin TL değerinde 553 bin 732 adet cinsel gücü artırıcı ilaç ele geçirdi.

31 Ocak 2018
Öncüpınar Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü bağlantısı Çobanbey Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Bölge Amirliğince, Suriye’den boş olarak ülkemize giriş yapacak bir TIR’la kaçak ilaç getirileceği ihbarı alındı.
 
İhbar üzerine harekete geçen muhafaza ekiplerince Çobanbey Gümrük Sahasına gelen TIR’lar arasından ihbara uygun olan araçlar seçilerek arama başlatıldı. Çay ve tütün dedektör köpeği “Donör” eşliğinde yapılan aramalar sonucunda köpeğin bir TIR’ın dorsesinin ön tarafına aşırı tepki verdiği görüldü. TIR’da arama devam ederken şoförü M.P. ile yapılan ön görüşmede aracın Suriye’de C.E. ve A.M.S. isimli şahıslar tarafından kendisinden birkaç gün alındığı öğrenilerek şahıslara ilişkin eşkâl tarifi ve cep telefonu numaraları alındı.
 
Dorsenin ön kısmında devam eden detaylı arama sonucunda çekiciye bağlanan kısımda zula olarak tabir edilen gizli bir bölme oluşturulduğu fark edildi.  Gizli bölmenin üstüne kapatılan tahta kaplama söküldüğünde bölmede çok sayıda paket içerisinde cinsel gücü artırıcı ilaçlar bulunduğu tespit edildi. Zuladan çıkarılan ilaçların sayımı sonucunda piyasa değeri 1 milyon 594 bin TL olan toplam 553 bin 732 adet ilaç gizlendiği ortaya çıkarıldı.
 
Olay ile ilgili olarak bilgilendirilen Kilis Cumhuriyet Başsavcılığından alınan talimat doğrultusunda ilaçlara el konuldu, araç sürücüsü ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı ve haklarında yakalama kararı çıkarılan C.E. ve A.M.S. düzenlenen operasyonla Gaziantep’te yakalanarak çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.