Gümrüklü Sahaya İzinsiz Giren Şahıslarda Uyuşturucu Çıktı

Gümrüklü Sahaya İzinsiz Giren Şahıslarda Uyuşturucu Çıktı

20 Aralık 2016
Gümrük Muhafaza ekipleri tarafından Ambarlı Limanında gerçekleştirilen operasyonda 4 kilo 250 gram esrar ile tabanca ele geçirildi.
 
Ambarlı Gümrük Müdürlüğü denetim sahası ana girişinde bulunan güvenlik kontrol noktasına yaklaşan bir binek araç dur ihtarına uymayarak sahaya girdi.
 
Söz konusu araçtaki şahıslar saha içindeki güvenlik görevlilerinin de uyarılarını dinlemeyerek Batı Kapısı İhracat Giriş noktasından gümrüklü alana doğru gitmeleri üzerine gümrük muhafaza memurları alarma geçti. Gerekli önlemler alınarak gümrüklü alanda durdurulan söz konusu araç ve şahıslar memurlar tarafından refakate alınarak Gümrük Muhafaza Kontrol noktasına getirildi.
 
Araçta yapılan aramada; 1 adet tabanca, ve şarjör bulundu. Ayrıca, aracın bagajında yapılan aramada bir çuval içerisinde poşetlere konulmuş vaziyette yeşil bitki ve toz halinde madde ele geçirildi. Çuval narkotik dedektör köpeği marifetiyle de kontrole tabi tutulduğunda köpeğinin söz konusu eşyalara tepkisi verdiği görüldü. Uyuşturucu test kiti ile yapılan analizde bitkinin hint keneviri, toz maddenin de esrar olduğu belirlendi. Yapılan tartım sonucu uyuşturucu maddenin 4 kilo 250 gram olduğu tespit edildi. El konulan uyuşturucunun piyasa değeri toplamının 91 bin 350 olduğu değerlendirildi.
 
Olayla ilgili olarak Savcılık makamından alınan talimat üzerine şüpheli 2 kişi gözaltına alındı. Ele geçirilen uyuşturucu maddeler ve tabancaya el konuldu.
 
Şahıslar çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak Gümrük Muhafaza ekipleri tarafından Metris Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğüne teslim edildi.