Yağ Tenekesinden Esrar Çıktı

Bakanlığımız Gümrük Muhafaza ekipleri tarafından Taşucu Seka Limanı’nda yaklaşık 60 kilogram ağırlığında uyuşturucu madde ele geçirildi.

19 Kasım 2015
Bakanlığımız Gümrük Muhafaza ekipleri tarafından Taşucu Seka Limanı’nda yaklaşık 60 kilogram ağırlığında uyuşturucu madde ele geçirildi.
 
Taşucu Seka Limanı’nda Taşucu Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Bölge Amirliği tarafından başlatılan incelemede bir adet şüpheli valiz içerisinde kırmızı, beyaz ve şeffaf poşetlere sarılı maddelerin yer aldığı tespit edildi. “Oli” isimli narkotik dedektör köpeğinin de aşırı tepki vermesiyle, 160 adet preslenmiş paket içerisinde  toplam 30 kilo 962 gram ağırlığında esrar ele geçirildi.
 
Gümrük Muhafaza ekiplerinin narkotik dedektör köpeğinden de yararlanmak suretiyle yürüttüğü arama çalışmaları neticesinde; kaktüslerin altına gizlenmiş halde siyah renkli bir plastik bidon ile bir yağ tenekesi tespit edildi. Dedektör köpeğin yoğun tepki verdiği plastik bidon ve teneke kutu incelemeye alındı. Gümrük Muhafaza Memurları tarafından açılan teneke kutu içerisinde,  katı yemek yağı altına gizlenmiş vaziyette 56 adet preslenmiş paket bulundu. Ele geçirilen plastik bidonun incelenmesinde ise, alt kısmının kesilip silikonla yapıştırıldığı, içerisine 123 adet preslenmiş paket konulduğu anlaşıldı. Her iki kaptan 28 kilo 916 gram ağırlığında esrar çıkartıldı.
 
Ele geçirilen yaklaşık 60 kilogram uyuşturucu maddenin tahmini piyasa değerinin 600 bin TL olduğu belirlendi.
 
Olayla ilgili olarak Silifke Cumhuriyet Başsavcılığı talimatı doğrultusunda soruşturma başlatıldı.