Bosna Hersek'in Vc Otoyol Koridorundaki Ozimica-Poprikuşa Bölümünün İnşası İçin Ana Projenin Yapım İhalesi Açıldı

08 Şubat 2021

Bosna Hersek Federasyonu Otoyol İdaresi 'JP Autoceste FBiH' tarafından yapılan açıklamada, Vc Otoyol Koridorunun Medakovo – Poprikuşa bölümünün Ozimica – Poprikuşa altbölümünün inşası için ana projenin yapım ihalesinin açıldığı duyuruldu.

Žepče şehrinin kuzey ve güneyini bağlayacak toplam uzunluğu 12,9 km olan altbölümün proje yapım sözleşmesinin bedelinin 4,1 milyon KM olarak tespit edildiği; başvuruların 24 Mart 2021 tarihinde değerlendirileceği; ihaleyi kazanan şirkete projenin hazırlanması için 10 aylık süre verileceği belirtildi.

Açıklamada, devamla, toplam uzunluğu 36 km olan Medakovo – Poprikuşa otoyol bölümünün yapımı için Avrupa Yatırım Bankasından 340 milyon Avro tutarında kredi finansmanının sağlandığı ifade edildi.

Açıklamada, ayrıca, 2020 yılının Kasım ayında Vc Otoyol Koridorunun Poprikuşa – Nemila bölümünün inşası için toplam bedeli 208 milyon Avro olan Yapım Sözleşmesinin Cengiz İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ünvanlı Türk şirketi ile imzalandığı hatırlatıldı.
 

*Bosna Hersek Merkez Bankası tarafından Avro'da sabit kur uygulanmakta olup resmi kur 1 Avro = 1,95583 KM seviyesindedir.

Kaynak: Biznisinfo.ba Haber Portalı
Yayımlayan: Saraybosna Ticaret Müşavirliği